Svarbiausios JAV naujienos ateinančią savaitę

Mažmeniniai pardavimai/ Ketvirtadienis

Mažmeniniai pardavimai sumažėjo 0,9% gruodžio mėnesį. Daugiausiai mažėjo naftos produktų pardavimai. Degalinės fiksavo degalų pardavimų sumažėjimą  6,5%. Tik maisto ir gėrimų pardavimai, baldų ir namų apyvokos reikmenų prekyba, sveikatos sektoriai išvengė pardavimų mažėjimo per gruodžio mėnesį. Tikėtina, kad mažmeniniai pardavimai toliau mažės per sausio mėnesį. Automobilių pardavimai sumažėjo sausio mėnesį lyginant su praėjusiu. Vis dėlto, žvelgiant į vidutinio – ilgalaikio laikotarpio tendenciją, galime sakyti, kad jis išlieka teigiama. Vartotojų pasitikėjimas toliau auga gerėjant darbo rinkos situacijai.

Verslo inventorius/ Ketvirtadienis

Lapkričio mėnesį, verslo inventorius padidėjo 0,2%. Labiausiai fiksuotas didėjimas didmeninių pardavimų inventoriuje. Gamybininkų inventorius taip pat augo 0,1%, tačiau mažmeninės prekybos įmonės fiksavo inventoriaus mažėjimą 0,3% - didžiausią poveikį turėjo smukusios automobilių detalių kainos. Jau žinome ir matome ir gamybos užsakymų rodiklių, kad inventorius smuko ilgalaikio ir ne ilgalaikio vartojimo prekių gamyboje. Prognozuojama, kad šį kartą bus fiksuojamas inventoriaus mažėjimas JAV.

Importo kainos/ Penktadienis

Importo kainos smuko 2,5% guodžio mėnesį. Smunkančios naftos kainos lėmė tokį smukimą, tačiau kainų smukimas fiksuotas ir kituose importuojamuose produktuose. Žinoma, tam įtakos turi dolerio stiprėjimas, kuris per metus pabrango 8,5%. Tai daro amerikiečiams užsienio produkciją pigesne. Įdomu tai, kad eksportuotojai taip pat sumažino kainas siekdami padaryti savo produkciją labiau prieinama ir norėdami konkuruoti tarptautinėse rinkose.

Sausio mėnesį importo kainos tikimasi, kad toliau smuks. Tik šį kartą prognozuojama, kad daugiau nei 3%. Dėl besitęsiančios stagnacijos euro zonoje, baimių dėl Graikijos pasitraukimo, galimas tolimesnis dolerio brangimas. Naftos kaina taip pat dar neatsistatė – koreguojasi nežymiai. Šie faktoriai toliau smukdo importo kainas.

Naujienų prenumerata

Gaukite savaitines rinkų apžvalgas bei naujienas

Privatumo politika

Susipažinkite su "Forex faktoriaus" duomenų rinkimo ir apsaugos politika. Susipažinti