Pasaulinė apžvalga

Kanada sukūrė 35,400 naujų darbo vietų per sausio mėnesį, tačiau stiprėjimas fiksuotas ne pilno etato darbo vietose. Pilno etato darbo vietų mažėjo 11,800 per sausio mėnesį.
Australija šią savaitę netikėtai sumažino palūkanų normą.

Australijos palūkanų mažinimas

Centrinis bankas kiek nustebino finansų rinkas sumažindamas palūkanas, nes rodikliai iki šios konferencijos nežymiai, bet gerėjo. Gruodžio mėnesio darbo rinkos duomenys geriausi nuo 2012 metų, prekybos balansas mažėjo taip pat. Tačiau Australijos centrinis bankas mato grėsmių. Tai į eksportą orientuota šalis, todėl jos ekonomiką gali stipriai neigiamai paveikti smukusios  žaliavų kainos per pastaruosius keletą mėnesių. Kitų centrinių bankų sprendimai mažinti palūkanas, stimuliuoti ekonomiką, paskatino ir RBA imtis šio kozirio. Todėl toks elgesys esant kitų centrinių bankų žemų palūkanų normų aplinkoje nestebina. Autralijos doleris tęsia smukimą prieš JAV dolerį ir šiuo metu yra 17 procentų žemiau prieš JAV dolerį nei buvo rugsėjo mėnesį.

Kinijos infliacija/ Antradienis

Kaip ir daugelyje šalių, CPI (vartotojų kainų indeksas) Kinijoje mažėjo per pastaruosius mėnesius. Ne tik smukusi naftos kaina lemia prastesnį rodiklį, tačiau pastebimas kainų smukimas daugelyje sektorių pastaraisiais mėnesiais. Maisto kainos smuko nuo praeito pavasario, lėtėja Kinijos nekilnojamojo turto rinka ir joje kainos taip pat mažėja. Panašu, kad kainos smukimas turėtų tęstis ir sausio mėnesį.

Euro zonos BVP duomenys/ Penktadienis

Trečią ketvirtį paskelbus BVP euro zonoje matėme, kad metinis rodiklis siekė 0,8%. Tai lėčiausias augimas per metus. Neseniai pasirodę duomenys leidžia daryti prielaidą, kad ketvirto ketvirčio BVP gali būti kiek geresnis. Prognozuojamas 0,3% augimas per paskutinį ketvirtį, tai būtų didesnis augimas nei per trečią ketvirtį (0,2%). Didžiosios ekonomikos iš euro zonos, įskaitant Vokietiją, Prancūziją, Italiją ir Nyderlandus, praneš ketvirto ketvirčio BVP penktadienį taip pat.

Ketvirtadienį Vokietija taip pat skelbs galutinį infliacijos rodiklį už sausio mėnesį. Preliminarūs duomenys fiksavo CPI smukimą 0,5% per sausio mėnesį. Tai pirmasis kainų smukimas Vokietijoje nuo 2008-09metų finansų krizės. Kol infliacija nedidėja ir gali laikytis artimiausiu metu tokia žema Vokietijoje ir visoje euro zonoje, tol ECB bus priverstas taikyti monetarinių stimulų programas.

Naujienų prenumerata

Gaukite savaitines rinkų apžvalgas bei naujienas

Privatumo politika

Susipažinkite su "Forex faktoriaus" duomenų rinkimo ir apsaugos politika. Susipažinti