Graikijos drama tęsiasi

Graikijos drama - svarbiausias rinką judinantis faktorius ateinančią savaitęEUR/USD poros judėjimą pastaruoju metu daugiausiai įtakoja investuotojų dėmesys kreditorių deryboms su Graikija. Istorija tapo visiškai dramatiškai užsidarius rinkoms penktadienį, kuomet Graikijos valdžia pranešė apie ketinimą surengti referendumą. Doleris praeitą savaitę tapo dar labiau patrauklus investuotojams bėgant nuo rizikingesnių pozicijų. Kreditoriai paskelbė nutrauksiantys derybas su Graikija ir šalis bus priversta bankrutuoti. Graikijos pasitraukimo iš euro zonos scenarijus artėja prie realybės.

Dėl padėties Graikijoje, panika rinkose išaugo ir dėl jos nublanko geresni praeitos savaitės euro zonos rodikliai . JAV duomenys ir toliau rodo ekonomikos augimą – auga namų pardavimai, didėja vartojimas.

Ateinanti savaitė gali prasidėti su dideliu euro nuosmukiu, nes investuotojai dar iki galo neįvertino situacijos su Graikija iki prasidedant savaitgaliui. Rašant šį straipsnį, naujausia informacija – tai centrinio banko pranešimas apie tai, kad bus nutrauktas būtinas likvidumo palaikymas Grakijai. Iki šios ECB įnešdavo likvidumo Graikijos bankams žmonėms masiškai pradėjus išsiiminėti pinigus iš bankų. Be pinigų iš ECB, šalis negalės spausdinti savo pinigų tol, kol nebus pasitraukta iš euro zonos. Todėl gali būti greitas sprendimas pasitraukti iš euro zonos. Pirmadienis šalyje nedarbo diena, bankai bus užverti. Panika šalyje didės. Kita priemonė, kurios buvo išvengta iki šios dienos tai kapitalo kontrolė. Bankams teks riboti žmonių pinigų išsiėmimus. Be ECB pagalbos kapitalo kontrolė gali būti neišvengiama. Situacija tragiška, todėl EUR/USD poroje galimi dideli svyravimai. Esant panikai euro zonoje, centriniam bankui gali tekti vėliau dar labiau praplėsti obligacijų supirkimo programą.

Ateinanti savaitė svarbi ir gausi kitų ekonominių pranešimų, tačiau jie neturės tokios įtakos kaip Graikijos pasitraukimo iš EZ pasekmės. 


Kaip pasirengti kitos savaitės prekybai? Speciali VIDEO apžvalga:Naujienų prenumerata

Gaukite savaitines rinkų apžvalgas bei naujienas

Privatumo politika

Susipažinkite su "Forex faktoriaus" duomenų rinkimo ir apsaugos politika. Susipažinti